Barkod Otomasyon Sistemleri Hizmeti

Kendi barkod etiketlerinizi oluşturarak ve ürünleriniz üzerindeki hazır etiketlerle sizde ZoidSystem Barkod Otomasyonunu kullanabilirsiniz.

Barkod sistemleri sizi hesap makinesi, kağıt, kalem ve birçok araç gereçten kurtarıp sizlerin tek bir ekranda tüm işlemleri yapmanızı sağlıyor. Alacak, veresiye, ne kadar ürün sattığınızı, cironuzu ve birçok özellik tek bir sistemde bulunmaktadır.

Barkodsuz Satış

Günümüzde hiçbir işletme için barkodsuzsistemsiz işlem yapmak pratik değildir. En küçük işletmelerin bile yüzlerce ürünlük stokları vardır. Bu durum tabi ki ürün arttıkça, işletme büyüdükçe ve özellikle başka şubeler de hesaba katılınca stok sayım işlemleri, ürün takip vb. konular zorlaşır. Stoklarınızda hangi üründen kaç tane kaldığı, hangi ürünün ne kadar sattığı, gelen bir siparişi karşılayacak kadar ürünün stoklarınızda var olup olmadığı kolayca ulaşabileceğiniz bir sistemin olması gerekmektedir. Bir sipariş geldiğinde kağıtlara aldığınız notları karıştırmak,
depoya inip saymak, açtığınız excel dosyasına bakarken en son ne zaman güncellemiş
olduğunu kontrol etmek pratik yöntemlerden uzak olup ayrıca sizin zamanınızın çoğunu almaktadır.

Marketler ve bakkallar perakende satış işlemlerinin en yoğun olduğu ve barkod otomasyon sistemine en çok ihtiyaç duyulan işletmeler arasında ilk sırasında gelir.

Stok takip, satın alma yönetimi, satış ve satış kanalları takibi, muhasebe tek bir yerden kontrol ile takip edebilirsiniz.Ön muhasebe ve bütçe yönetimi daha kapsamlı analizlere ihtiyaç duyan kullanıcılar için ilave edilecek destek sistemi, sabit kıymetler ile birlikte, işletmelerin tüm finansal süreçlerini daha kapsamlı analizlere ihtiyaç duyan kullanıcılar için ilave edilecek olan bir karar destek sistemi.

Öncelikle marketinizde bulunan tüm ürünleri programa tanıtıp etiketlemekle başlıyorsunuz.Yazılım içinde barkod tanımlaması yapılmış 20.000 adet ürün kaydı hazır bulunmaktadır. Bu kayıtlar istenildiği gibi düzenlenebilir, yeni kayıtlar eklenebilir veya mevcut olan kayıtlar silinebilir.

Son derece sade ve kolay arayüzümüz ile satış yapmak bu kadar kolay hale geliyor.

Gün sonunda ne kadar ciro yaptığınızı, ne kadar kar elde ettiğinizi rahatlıkla görebiliyorsunuz. Ayrıca tarihsel olarak raporlamalar alıp, hangi üründen ne kadar satış yapılmış inceleyebilirsiniz.

Veresiye satışlarınızı, borçlarınızı takip edebilirsiniz. Hangi cariye hangi ürün satılmış, geçmişe dönük raporlamalar ile tarihsel olarak görüntüleyebilirsiniz.

Size borcu olan ve sizden alacağı olan hesapların (müşterilerin-toptancıların) kapsamlı raporlamasını yapabilir ve sistem üzerinden görebilirsiniz.

Aynı anda birden çok satış ekranı açabilirsiniz. Bir müşterinin alışverişini tamamlamasını beklemeden yeni gelen ve acelesi olan müşteri için satış ekranı açabilir ve daha sonra önceki müşterinin işlemine kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Her çalışanınız için ayrı kullanıcı açarak yetki sınırlandırması yapabilir, yapılan işlemin hangi kullanıcı tarafından yapıldığını takip edebilirsiniz.

Günlük masraflarınızı sisteme girerek, gider hesabınızı daha kolay yapabilirsiniz.

İndirim iskonto seçenekleriyle, özel müşterilerinize ayrıcalıklı satış imkanısunabilirsiniz.

Hızlı satış menüsü ile barkodsuz ürünlerinizi de kolaylıkla satabilirsiniz.

Para üstü bölümüyle, müşteriye vereceğiniz para üstünü hesaplamanıza gerek kalmaz sistemde para üstünü görebilirsiniz.

Barkodlu Satış

Barkod otomasyon sistemleri tüm ürünlerinizi tek bir sistemde listeleyip, stok adetlerini,
fiyatları, markaları gibi çeşitli bilgileri kaydetmenizi ve istediğiniz her zaman bu bilgilere
kolayca ulaşmanızı ve güncellemenizi sağlar. Bu sistemlerden her ürün için bastırdığınız barkodlar sayesindestok güncellemelerini manuel yapmanıza gerek kalmaz ve barkod okutucudan okutup işlemionayladığınız anda sistemdeki bilgiler güncellenir. Herhangi bir sipariş geldiğinde sistemi
açarak stoklarınızı kolayca kontrol edebilir ve ona göre ürün siparişinde bulunabilirsiniz.

ZoidSystem Barkod Sistemi neden önemlidir?

Barkod sistemleriişletmelerinizi büyümeye hazır hâle getirmek, hem daha doğru hemde verimli şekilde çalıştırmanıza fırsat sunar. Müşterileriniz karşısında daha profesyonel ve işlemlerinizi tek bir ekranda halledeceksiniz. Özellikle mağaza işletiyor, kasada müşterilerinize barkod otomasyonusistemlerini kullanarak işlem gerçekleştiriyorsanız.

ZoidSystem Barkod Otomasyon Sisteminin Özellikleri

· Barkod okuyucu kullanarak sistemimiz çalışmaktadır.

· Barkod sistemi yazıcı ayrımı yapmaz.

· Dokunmatik bilgisayar sistemleriyle uyumludur.

· Etiketi olmayan ürünlerinize etiket yazdırma.

· Ayrıntılı raporlar.

· Patron, kasiyer vb. adlarda sınırsız kullanıcı tanımlama.

· Günlük, haftalık, aylık, yıllık raporlar alabilme.

· Barkod olmayan ürünleri tespit edip tek tuşla etiket yazdırma.

· Vadesi geçen ödemelerin hatırlatılması veya alacak olacağınız ödemelerin hatırlatılması.

· Toplu veya şube bazında stok miktarları ayrıca tutarlarını hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

  • Bursa, İstanbul, İzmir, Ankara hangi şehirde olursanız olun, kurulum ve eğitim ücretsiz.

Barkod Sisteminin Avantajları Nedir?

Üretici Avantajları
 

· Barkod sisteminin en büyük avantajı dünyanın her yerinde geçerli olan tek bir numara kullanmayı mümkün kılmasıdır.

· Üreticiler, uygulanan barkod sistemi ile ürünlerinin satış noktalarında otomatik olarak toplanan bilgiler sayesinde,yeni bir ürünün satışındaki başarıyı ve satış artırma imkânlarını süratle izleyip kendine ona göre yeni planlar çizebilir.

· Personel, makine bağımlı / bağımsız belirlenen kriterlerdeki üretim performanslarını anlık olarak analiz edebilir ve iyileştirici çözümlere daha çabuk eğilim gösterebilirler, daha pratik çözümler bulabilir.

· Üretim planlamasıaşamasında zamandan tasarruf edilmesi sağlanır.

· Siparişleri etkinşekilde yönetebilir, planlama sayesinde kapasite üstü ve altı iş alınmasının önüne geçilerek üretim verimliliği arttırılması planlanır.

· Üretim sorunları ile ilgili yapılan bilgilendirmelere hızlı bir şekilde dönüş yapılır, sorun tespit süresi kısaltılır.

· Üretilen ürün stokları noktasında planlayıcı görev üstlenir ve depo planlama, stok takip ve sevkiyat noktasında etkili çözümler sunar.
 

Tüketici Avantajları
 

· Barkod sistemi, ürün / hizmet satışı ve siparişi aşamasında hata yapma oranınıazaltır.

· Ürün üzerindeki barkod ile ileride çıkabilecek sorunlar ile ilgili hızlıçözüm noktasında yardımcı olur.

· Müşteri, verdiği sipariş, satın aldığıürün / hizmet ya da yapacağıödemeler noktasında dahaçok güvenli hisseder.

· Hızlı hizmet sayesinde müşterinin de aynı zamandan tasarruf etmesi sağlanır.
 

Toptancılık Sektörü Avantajları
 

· Barkod sistemi ambarlara gelen malları bilgisayarlara daha çabuk ve hatasız işlenmesinde, sevkiyat işlemlerinde, sipariş kayıtlarında depolamada toptancılara büyük kolaylıklar sağlar.

· Perakendecilere yönelik hizmet ve bilgi akışında sürat sağlanarak dağıtımcıların idare bilgilerinin geliştirilmesine de katkıda bulunur.

· Perakendecilere ve toplu alım gerçekleştiren tüketicilere yönelik alınan siparişlerin çok daha hızlı ve doğru şekilde iletilmesini sağlar.

 

Perakendecilik Sektörü Avantajları
 

· Market ve bakkal gibi perakende sektöründe hizmet veren işletmelerde günlük işleri hızlı ve hatasız olarak yürütülmesini sağlar.

· Hesapların işlenmesi, kasanın kapatılması ve daha önce el ile yapılan pek çok işlemin hızla yapılmasına imkân sağlar.

· Personelin verimliliğini artması ve zamandan tasarruf açısından da büyük yararlar sağlayan barkod sistemi, malları raflardaki dizilimini kolayca takip ederek eksikliklerin zamanında sipariş verilmesine yardımcı olur.

· Fiyat ayarlamalarında kolaylık sağladığı gibi aynı zamanda kasiyerlerin fiyat ezberlemelerini, yanlış işlem yapmaları gibi büyük sıkıntıları da ortadan kaldırmaktadır.

· Firma içi analiz raporlamalarınınçok daha etkin ve kısa sürede yapılmasına yardımcı olur.

 

Barkod Otomasyon Çözümleri

Üretim, Stok, Depo, Bant, Organizasyon, Fabrika, Personel, Mağaza, Market Takipleri gibi birçok alanda kullanılan Barkod Otomasyon Hizmeti, ZoidSystem ilebirlikte artık tüm sektörlere hitap etmektedir.

İnsan kaynaklı hataları minimum seviyeye indirmeyi hedeflenen ve diğer takip - izleme yazılımları arasında en oturmuş ve kullanımı kolay ve maliyeti daha düşük olan Barkod Otomasyon Hizmetikullanarak siz değerli müşterilerimizin sorunlarına çözüm üretiyoruz.

Barkod Otomasyon Hizmeti, günümüz teknolojisinde en yüksek seviyede geliştirilmiş ve geliştirilmeye devam eden, güvenilirlik açısından dünya genelinde tercih sebebi olan, kesin sonuç dönümü noktasında en çok güvenilen yazılım sistemidir.

Barkod sistemini sektör ayrımı olmaksızın tüm işletme yapıları kullanabilmektedir. Burada önemli olan nokta, ihtiyacı iyi analiz etmek ve en doğru - ekonomik çözüm önerisini müşteri ile buluşturmaktır.


Günümüzde birçok Barkod Otomasyon Hizmetiadı altında sistem yapılandırılmaları gerçekleştiriliyor ve birçoğu da sürdürülebilirlik ve verim noktasından uzak kaldıklarından dolayı iptal edilmektedir. Bu dezavantajın en büyük nedeni; deneyim sahibi olmayan kişilerce sistemin yapılandırılmayı çalışılmasıdır. Bunun yanında, barkodlu cihazlar noktasında gelişen teknolojinin takip edilmemesi nedeniyleyeni ve ekonomik çözüm önerileri noktasında şirketlerin zayıf kalması da proje başarı oranını ciddi anlamda düşürmektedir. Ayrıca en büyük sorunlardan bir tanesi de sistem dahilinde verilen yazılımların, şirketin kendi bünyesinde yapılandırılmaması ve az ortak özelliği bulunmasına rağmen birçok sorun çözümü noktasında benzer paket yazılımların otomasyon sistemine entegre edilmesidir.

ZoidSystem olarak, Barkod Otomasyon Hizmeti üzerindeki deneyimimize güveniyoruz ve sizinle en doğru çözümü kavuşturmak noktasında hem cihaz hem de yazılımımıza sonuna kadar güveniyoruz.