Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

Tüm teknik bilgilerden önce markanızın neden sosyal medya ihtiyacı olduğunu belirlemeliyiz. Sevdiğimiz resimleri, yazıları, etkinlikleri hatta düğün fotoğraflarımızı bile sosyal medya da paylaşıyoruz hemen her gün sosyal medya uygulamalarından en az bir tanesini kullanıyoruz tüm dünya tüm Türkiye sosyal medya da ! Peki ya markanız ve ya firmanız sosyal medya da nerede ?
Sadece bu paragraf bile markanızın veya firmanızın sosyal medya ya ne kadar ihtiyaç duyduğunu özetlemektedir.

Sosyal medya yönetimi markanızı temsil eden markanızı veya firmanızı daha geniş kitlelere duyurmanızı sağlar. Bu süreçte kurumsal hesaplar oluşturularak, markanız adına yönetilmesi ve reklam stratejileri planlaması süreçlerini kapsar. Sosyal  medya yönetmeliği sizlere; marka tanınırlığı, prestij, hedef kitleyi kendinize çekme, kurumsal imaj, müşteri ilişkilerinde olumlu geri dönüşler ve web sitenize tıklanma oranlarında artış vb. konularda sizlere olumlu avantajlar sağlar.

Sosyal medyanın fazlaca tercih edilmesinin nedenleri arasında;
Sosyal medya mecraları kullanıcılar açısından diğer tüm medya mecralarına nazaran daha fazla erişilebilir durumdadır. Sosyal medya, herkes tarafından özgünce kullanılabilir. Geleneksel medya ise genel olarak kontrol altındadır.


Sosyal medya, geleneksel medyaya nazaran daha dinamiktir. Sosyal medyada paylaşımlara ve yorumlara anında müdahale edilebilir.
 

Sosyal medya tamamen özgürdür. Her kullanıcı ve her şirket kendi alanında bilgilerini özgürce paylaşabilir. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

Sosyal medyada başarının sırrı özgün içerik paylaşımı, paylaşımın kalitesi ve hastaglerdir. Firmanız adına hedef kitleye hitap edecek özgün içerikler hazırlamak aynı zamanda reklam maliyetlerinizi de düşürür. Markanız böylelikle özgün içerikler sayesinde rakiplerini egale edip tanınırlığınızı ve güvenilirliğinizi daha hızlı bir şekilde artırırsınız.

Neden Sosyal Medya Yönetimi?

  • Sektörünüzdeki marka bilinirliğinizi ve güvenilirliğinizi artırmak için
  • Hizmetleriniz veya ürünlerinizle ilgili daha fazla kişiye ulaşmak için
  • İnsanlara işletmenizi daha iyi tanıtmak için
  • Müşterilerinizle etkileşimde olmak için Zoid System Sosyal Medya Yönetimi ile çalışmalısınız.

ZOiD SYSTEM sizin için neler sağlar?

İçerik Yönetimi
Sosyal medyanızın sürekli olarak canlı kalması ve ziyaretçilerinizle anlık olarak ilgilenilmesi markanızın değerini hedeflerinize uygun hale getirir. Monolog Medya olarak size bu yönde yaratıcı içerikler üretebiliriz. Blog yazıları, videolar, görseller ve gifler hazırlayarak sosyal medya yeniliklerini yakalarız.
Moderasyon
Sosyal medyada ziyaretçilerin yorumlarına anlık olarak yanıt verilmesi müşteri ve ziyaretçi memnuniyeti sağlamak açısından ve marka itibarı açısından oldukça önemlidir. Monolog Medya olarak sosyal medya hesaplarınızı düzenli olarak takip edilir ve doğrudan gelen takipçi yorumları anında yanıtlanır.
Online İtibar ve Kriz Yönetimi
Markanızla ilgili olası krizleri tahmin eder, araştırır ve çözüme yönelik senaryoları çıkararak bu senaryolara uygun önlemler alırız. Sosyal medya takibi ve analizi işlemlerimiz sosyal medya uzmanlarımız tarafından yapılır.
Dijital PR
Halkla ilişkiler odaklı ele alınan markanız tüm mecralarda bir bütünlük temeli esas alınarak yönetilir. SEO uyumlu içerikler üreterek marka hesaplarınızın arama motorlarında daha görünür olması ve daha fazla ziyaretçi alması sağlanır.

Sosyal Medya İçerik Yönetimi

  • İçeriklerin doğru şekilde hazırlanması. Uzman ekibimiz firmanızın kurumsal kimliği ve değerlerinizi en iyi şekilde araştırmalar dahilinde kapsamlı bir biçimde en doğru içerikleri hazırlayarak dinamik bir yol haritası izler.
  • İçeriklerde özgünlüğü korumak. Ekip olarak yıllardır esas aldığımız en mühim nokta her koşulda özgün olmaktır. Sosyal medyada adınıza yer alması için hazırlanan içerikler tamamen kullanıcılara kalite ve yaratıcılığı simgeleyerek daha önce defalarca akışı sağlanan ve dolaşım halinde olan klasik aynı zamanda etkisiz içeriklerden farklı olarak tam anlamıyla yenilikçiliği gözler önüne sermektedir.
  • Önemsenmek istemek ile aynı oranda önemsemek. İçeriklerde hem yazılı hem görsel şekilde güveni sağlamak amacı ile kullanıcıların fikirlerine verdiğiniz önemi aktif bir şekilde belli etmek için Zoid System Web ekibi özgünlük ve kalite ile hazırladığı içerikler ile firmanıza olan güveni daha da arttıracaktır.
  • Tecrübe ve uzmanlık. Görsel tasarım ve dil bilgisi akıcılık için en önemli püf noktalardan bir tanesidir. Verilmek istenen mesajı en iyi ve anlaşılır şekilde karşı tarafa aktarmak amacıyla tamamen alanında uzman bir ekiple çalışıyoruz.
  • Aylık veya haftalık paylaşım takvimi. Kaliteli sosyal medya ve içerik yönetimi konusunda zamanlama çok önemlidir. Doğru zamanda gerektiği kadar içerik çıkışı yapmak daha doğru bir izlenim sağlayacaktır. Uzman ekibimiz kapsamlı bir içerik takvimi hazırlayarak bilginize sunar. Böylelikle onay ve bilginiz dahilinde çalışmalar gerçekleştirilir.

Sosyal Medyada Olun!

Özellikle kurumsal şirketlerin de piyasaya atılması ile beraber dijital pazarlama yeni bir döneme girmiştir. Bu her ne kadar olumlu olsa da piyasanın kalabalık durumu, görülebilme potansiyelini çoğu zaman alt noktalara indirgemiştir. İşte tam da bu noktada ZoidSystemweb’in dijital pazarlama ve sosyal medya yönetimi özellikle bu dönemde ana zemini ve en önemli noktalarından bir tanesi olan yaratıcılığı esas alarak, odak noktası haline gelmenizi sağlıyor…

Zoid System Web Hizmetleri sosyal mecrada da, tüm içeriklerinizde de yanınızda…

Sıkça Sorulan Sosyal Medya Danışmanlığı Soruları

ZoidSystem olarak Sosyal Medya çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Aylık danışmanlık sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

Sosyal Medya yönetimi nedir?

Sosyal medya yönetimi genel itibariyle bu hesapların nasıl kullanılması gerektiğini, sayfaların büyümesi için nasıl bir işlem yapılması gerektiğini, imaj yönetimini ve kriz anlarında izlenecek yol ve yöntemleri kapsar.

Sosyal Medya yönetimi faydalı mıdır?

Markalar ve firmalar için aktif bir rol oynayan sosyal medya platformları, kurumsal firmalar için de direkt olarak hedeflerine ulaşabilecekleri cazip alanlardır. Sosyal medya hesapları yolu ile firmaların ürünleri kolaylıkla tüketicilere kolaylıkla tanıtılabilir. Bu sayede tüketicilerden geri dönüşleri çok daha hızlı alabilir, çok daha rahat bilgi edinebilirler.

Sosyal Medya hesaplarının raporlaması yapılıyor mu?

Sosyal medya hesaplarının raporlamaları 15 veya 30 günlük periyotlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Bu raporlarda, verilerin doğru okunması büyük önem taşımaktadır.

Sosyal Medyada ne sıklıkta gönderi yapılmalı?

Hesaplarda günde 1 ya da 1’den fazla paylaşım yapmak, etkileşimi olumsuz etkilemektedir. Hedef kitlenizin sizinle kalmasını sağlamak için ayda 15 paylaşım yapmak yeterli olacaktır.

Moderasyon yapılıyor mu?

Sosyal medyada hesapları düzenli olarak takip edilerek takipçi yorumları anında cevaplanır. Bu şekilde hareket ederek müşteri memnuniyeti sağlamak, markanın itibarını yüksek tutmak açısından oldukça önem taşımaktadır.

Sosyal Medya hesaplarımın adları aynı mı olmalı?

Sosyal ağ hesaplarınızın tanıtımını kolay bir şekilde yapabilmek için markanızın tüm sosyal medya hesaplarında aynı adı kullanmanız gerekiyor.