Kamera Güvenlik Sistemleri Hizmeti

KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Kamera güvenlik sistemleri; işletmelerde üretimin denetim ve kontrolü, iç, dış ve çevre güvenliğinin sağlanması için kullanılan görüntüleme sistemidir. Güvenlik kamerası sistemleri kameralar (IP kameralar, kutu kameralar, dome kameralar vb.), dijital kayıt cihazları (DVR), görüntülerin izlenebilmesi için monitörlerden oluşmaktadır. Güvenlik kameralarından gelen dijital sinyaller, kayıt cihazı aracılığıyla kayıt altına alınır. Dijital kayıt cihazları; kaydetme, geri izleme, network bağlantısı, görüntülerin dışa aktarımı için USB arabirimi ve DVD yazıcıya sahip olabilmektedir.

Kamera güvenlik sistemlerine dâhil edilebilecek uyumlu güvenlik kamerası ürünleri ile kamera sistemi işlevsel hale getirilmektedir. Kameralarda kullanılan lensler, uzak yerlerin izlenmesine kaliteyi arttırabilmesinin yanında geniş bir alanı izleme imkânı da sunmaktadır. Kullanılan güvenlik kameralarında dâhili ya da sonradan eklenebilecek mikrofon aracılığıyla görüntünün yanında ses kaydı da yapılabilmektedir. Bu işlevlerle birlikte kamera güvenlik sistemlerinin özellikleri değişiklik gösterebildiğinden keşif ve planlama aşaması önem taşımaktadır. Keşif ve satış sürecinde, iyi bir planlama oluşturulup kör açı bırakmadan her yeri gözetleyebilir bir planlama yapılmaktadır.

İç ve dış mekanlar ile çevre güvenliğini sağlamada güvenlik kameraları kadarda alarm sistemleri de önem taşımaktadır. Alarm sistemleri, kablolu ya da kablosuz bir yapıya sahip olup ihtiyaca göre planlanmaktadır. Kullanıcı talebi doğrultusunda ihtiyaca göre planlanabilecek güvenlik kamerası ve alarm sistemi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Güvenlik kamerası ve alarm sistemi, bütünleşik bir yapıya sahip olabildiklerinden birbirleriyle uyum içinde çalışmaktadırlar.

Alarm sistemleri sayesinde hırsızdan, yangından ve birçok çevresel tehlikelerden korunabilmek mümkün kılınmaktadır. Alarm sistemi sensörleri sayesinde algılanan tehlike, alarm izleme ve kontrol merkezine iletilir. Alarm türüne göre polis, itfaiye, ambulans yönlendirilmesi yapılmaktadır. Alarm izleme ve kontrol merkezi üzerinden günlük, haftalık, aylık raporlama yapılabileceği gibi IOS, Android ve Windows tabanlı akıllı telefonlara yüklenebilecek uygulamalar sayesinde alarm sistemi yönetimi ve kameralarınızı takip edebilirsiniz.

AHD Analog HD Kamera Nedir?

AHD kamera, analog CCTV altyapısını kullanarak 720p ve 1080p çözünürlükte görüntü elde edilebilen gelişmiş bir teknolojidir. 2014 yılı sonlarında duyurulan AHD teknolojisi, koaksiyel kablo üzerinden aktarılan analog video sinyalinin, AHD-DVR dijital kayıt cihazı tarafında işlenmesi esasına göre çalışmaktadır.

IP Kamera (Network Kamera) nedir?

IP kameralar görüntüleri dijital bilgiye çeviren ve bağlı oldukları ağ ortamı yardımıyla kullanıcıların yerel ağ ya da internet üzerinden görüntüye ulaşmalarını sağlayan kameralardır.

IP kameralar programlanabilme, görüntü depolayabilme, alarm yönetimi hareket algılama gibi birçok özelliğe sahiptirler. IP kameraların herhangi bir bilgisayara bağlı olmaları gerekmez sadece bir ağ’a bağlı olması yeterlidir.

Kamera Güvenlik Sistemleri Nedir, Ne İçin Kullanılır?

CCTV; kelime anlamı Closed Circuit Television kısacası kapalı devre televizyon sistemi demektir. Normal televizyon sistemleri açık yayın yapar ve isteyen herkes izleyebilir fakat cctv sistemini sadece sistemin kurulu olduğu yetkili kişiler izleyebilir çünkü şahısa özeldir. Cctv sistem, kameralardan aldığı görüntüyü genelde kablolar yardımı ile bir monitörden izlememizi sağlayan sistemlerdir.

CCTV NE İÇİN KULLANILIR?

CCTV ilk kez Alman mühendis Walter Bruch tarafından Siemens için tasarlandı ve V2 roketini izlemek için 1942’de Almanya’da kuruldu. Kamuya açık yerlerde CCTV kullanılmaya başlanması 20 yıl sonra 1962’de gerçekleşti. Günümüzde CCTV sistemler tek başına ve diğer güvenlik sistemleri ile (hırsız alarmı, yangın alarmı, akıllı ev gibi) entegre(birlikte) çalışmaktadır.

Genellikle tercih edilen güvenlik kameraları, AHD ve IP Kameralardır.

KAMERA SİSTEMLERİNDE GELİNEN SON NOKTA NEDİR?

Eskiden analog kamera sistemleri vardı. Analog sistemlerde görüntü kalitesi tam çözünürlüğün 1/4 kadardı. Uzun zamandır analog kamera sistemleri yerini HD kamera sistemlerine yavaş yavaş bıraktı. Bu ürünlerle megapiksel görüntü kalitesine ulaşılmıştır.

Bir de bu teknolojinin üstü olan ip kamera sistemleri bulunmaktadır. Kamera güvenlik sistemlerinde en tepede ip kamera sistemleri yer almaktadır. Çekilen kablonun cat6 veya fiber olmak zorundadır. Ip kamera güvenlik sistemlerinde video analiz çözümleriyle yüz tanıma, kişi sayımı, alan ihlali, sınır ihlali, seçili alandan nesne kaybolması veya nesne bırakılması, plaka tanıma, yangın ve dumanı algılama, kimlik tespiti yapma ve benzeri birden fazla analizi yapabilmektedir.

KAMERA GÜVENLİK SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR?

Daha önce kamera sistemleri lüks gibi görünüyordu ancak zamanla bir ihtiyaç haline dönüştü. Gelişen teknoloji ve üretici rekabetlerinden dolayı şu an herkesin bütçesine ve isteğine uygun sistemler bulunmaktadır. Herkesin farklı bir ihtiyacına hitap etmektedir. Kimi iş yerinin güvenliği için kimi evinin güvenliği için kimi çocuğu, kimi evcil hayvanı, kimi otoparkı için kullanmaktadır ancak hepsinin ortak noktası güvenlik ve aslı olmayan olaylar için kullanılmaktadır. Bu gün trafikte, AVM de, adım attığımız her yerde kamera sistemleri ile izlenmekte ve korunmaktadır.

GECE GÖRÜŞ NETLİĞİ NASIL?

Gelinen son teknolojide gece görüşü olmayan kameralar neredeyse üretilmemektedir. En ekonomik ürünlerde bile gece görüşü özelliği mevcuttur. Tabi bu gece görüş kalitesi kullanılacak cihaza göre değişmektedir. Bir üründe 20 metre gece görüş alabiliyorken diğer bir üründe kilometrelerce uzaklıkta başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Kameralara entegre edilmiş kızılötesi teknoloji sayesinde geceleri ışıksız ortamlarda çok başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

ARIZA ORANI NEDİR?

Biz Zoid System olarak güvenmediğimiz ürününün arkasında durmayan markalarla çalışmamaktayız. Bir markayı veya ürünü önce kendimiz deneyip memnun kaldıktan sonra değerli müşterilerimize sunmaktayız. Ürün ne kadar iyi ve kaliteli olursa olsun yapılan montaj yanlış veya uygun değilse sorun yaşanmaktadır. Kameraların yanı sıra kullanılan kablo, adaptör, hard disk, kayıt cihazı gibi yardımcı ürünlerin de kaliteli olması gerekmektedir. Kullandığımız tüm ürünlerin sorunsuz ve en düşük arıza oranı ile çalışmasındaki en büyük etkenlerden en önemlisi tecrübeli ve profesyonel teknik ekibimizdir.

ARIZA DURUMUNDA SERVİS HİZMETİ NASIL SAĞLANIR?

Kullandığımız ve takılan cihazların hem servis garantisi olup hemde firmamız tarafından 3 yıl garanti vermekteyiz. Böylelikle herhangi bir arıza durumu söz konusu olduğu zaman teknik ekibimiz arıza tesbitine gelmektedir. Ayrıca bakım anlaşması dediğimiz bir sistemimiz bulunmaktadır. Müşterilerimiz ile yıllık bakım onarım anlaşması yapıyoruz bu bakım anlaşması yaptığımız müşterilerimize aynı gün içerisinde teknik destek vermekteyiz. Bakım anlaşması kapsamında ayda bir veya üç ayda bir sisteme genel bakımlar yapıldığı için arıza oranını minimum seviyeye indirgemekteyiz.

Ayrıca Zoid System teknik servisi bir ürün arızası için gittiğinde arızalı ürünün sorunu giderilene kadar yerine bir geçici ürün bırakarak müşterilerini zor durumda bırakmamaktadır.

HANGİ KAMERA SİSTEMİNE İHTİYACINIZ OLDUĞUNU NASIL ANLARSINIZ?

Aslında onu sizden çok bizler bu işi yapanlar anlamaktadır. Sizler bu sistemi yaptırmaktaki amacınızı bizlere iletiyorsunuz. Bizler sizlere en uygun ürünleri seçip sunuyoruz. Sistemi yaptırmak istediğiniz alan inceleniyor, kör noktalar tespit ediliyor kaç metre görüş istediğiniz ve alabileceğiniz görüş mesafesi ve netliği hesaplanıyor, kaç gün kayıt istediğiniz öğreniliyor ona göre hard diskler seçiliyor. Yani elimizde bir kamera var her isteyen müşteriye o kamerayı takmıyoruz. Projeye hangi ürün hangi kayıt cihazı uygunsa onu kullanmaktayız.

ZOİD SYSTEM BU İŞİ NASIL YAPIYOR?

Zoid System birçok kamera markasıyla çözüm ortağıdır. Zoid System kişiye özel projeler ve bu projelere özel çözümler hazırlamaktadır. Proje hangi ürünü ve hangi markayı destekliyorsa onu sunuyoruz. Talebiniz üzerine kamera sistemi istediğiniz yere gidip ücretsiz bir şekilde keşif yapılmaktadır. Keşif sonrası en uygun kamera tavsiye edilip sizlerden gelen onaydan sonra kuruluma başlanmaktadır. Projelerinize uygun güvenlik sistemi çözümleri sunmaktayız.